Nurşah Tokgöz Beauty Center Saç Simülasyonu

Saç Simülasyonu Nedir?

Son yıllarda ortaya çıkan ve saç dökülmesi yaşayan birçok kişinin ilgisini çeken saç simülasyonu, saç ekimine alternatif bir çözüm olarak düşünülmektedir. Saç simülasyonu veya diğer adıyla saç dövmesi, seyrek saçlı kişiler için bir çözüm olmakla birlikte, aslında saç ekimine alternatif bir yöntem değildir. Cerrahi bir işlem olmayan simülasyon, kafa derisine uygulanan bir dövmedir. Vücuda yapılan dövmeden farkı ise, bu dövmenin kafa derisine yapılması, geçici olması ve içeriğinde doğal pigmentler bulunması. Peki saç simülasyonu veya diğer adıyla saç dövmesi nedir? Nasıl uygulanır?

Saç Simülasyonu Yaptırmanın Avantajları?

Seyrek saçlarda (uzun vadede bir dökülme yaşanmayacaksa) mevcut görüntüden daha iyi durabilir, Geçicidir. Kafa derisinde 3 – 5 yıl arasında durmaktadır, Yara ve yanık gibi izleri gizleyebilir.

Saç Simülasyonu Yaptırmanın Dezavantajları?

Cerrahi bir operasyon değildir, Seyrek saçlarda uygulanır. Saç simülasyonunu yapan kişi saçınızın dökülmesini öngöremez. Saç dövmesi yapıldıktan sonra saçlarınız dökülmeye devam ederse, kafa derinize uygulanan saç dövmesi ortaya çıkar ve kötü bir görüntü oluşturur. Saç dövmesi geçicidir ama vücudunuzda 3 – 5 yıl arası kalacaktır. Saç ekimine alternatif bir yöntem olarak sunulan saç simülasyonu, yukarıda da belirttiğimiz gibi saç cerrahi bir işlem değildir. Bu yüzden dövme işlemini yapacak kişi acı çekmemeniz için lokal anestezi yapamaz. Sadece acıyı hafifletici losyonlar kullanılabilir. Kalıcı değildir. Farz edelim ki simülasyon yapılan bölgede hiçbir şekilde dökülme yaşanmadı. Bu iyi bir haber ama uygulanan simülasyon 3 – 5 yıl içinde silinecek. Kısa saç traşı sevenlerde daha iyi durduğu söylenmektedir. Uzun saçlı kişilerde aynı etkiyi göstermemektedir.

Yukarı