Nurşah Tokgöz Beauty Center Prp Radyofrekans

Prp Radyofrekans

PRP (Platelet Rich Plasma) yani Trombosit (platelet) hücrelerinden zengin kan demektir. PRP tedavisinde kişinin kendi kanından elde edilen pıhtı hücreleri ve büyüme faktörlerinden zengin plazma cildi yenilemekte kullanılır.

Nasıl uygulanır?

PRP tedavisinde 8-20 cc arasında değişen miktarlarda kan alınarak özel tüplere konulur. Özel tüpler yüksek hızda dönen santrifüj cihazına konulur. Santrifüj cihazı, pıhtı hücrelerinden zengin plazma elde edebilmek için belli bir hızda ve sürede dönmelidir. Özel tüpler olmadan elde edilen plazmada pıhtı hücreleri 200 bin civarında kalır. Bu sayı cildi yenilemekte yeterli bulunmaz. PRP tedavisinde kanın konulduğu özel tüpler sayesinde bir milyon pıhtı hücresi içeren plazma elde edilebilir. Plazmanın dibindeki kısım özellikle kullanılmalıdır. PRP tedavisinde elde edilen plazma ciltte sorunlu bölgede minik iğneler yardımı ile cilt altına ve içine verilir.

Kaç Seans Yapılır?

Fraksiyonel lazer, fraksiyonel radyofrekans, mikroiğneleme uygulamalarından sonra PRP serumu cilde sürülebilir. Açılan gözeneklerden PRP cilt tarafından kolayca emilir. Plazmanın dibindeki kısım özellikle kullanılmalıdır. Plazma ciltte sorunlu bölgede minik iğneler yardımı ile cilt altına ve içine verilir. Fraksiyonel lazer, fraksiyonel radyofrekans, mikroiğneleme uygulamalarından sonra PRP serumu cilde sürülebilir. Açılan gözeneklerden PRP cilt tarafından kolayca emilir. Kan alındıktan sonra PRP hazırlanması yaklaşık 8-15 dakika sürer. PRP'nin cilde uygulanması 10-20 dakika arasındadır. 2-4 hafta aralıklarla yapılır. 3-4 seans yapılmalıdır. 6-12 ay sonra tekrar uygulanabilir.

Cildi nasıl yeniler?

Cilt yaralandığında, cildi tamir etmek için pıhtı hücreleri adı da verilen trombosit hücreleri gelir. Cildin tamir sürecini başlatırlar. Ayrıca yaralı bölgeye kök hücreleri çekerler. Bu yüzden PRP yapıldığında ciltte onarılma ve yenilenme süreci tetiklenir. PRP'yi tek başına veya lazer, radyofrekans, ışık yöntemleriyle birlikte uygulamak cildi çok daha iyi hale getirir. Sarkmada azalma, kırışıklıklarda hafifleme, yüzde aydınlık meydana gelir. Lazer, peeling gibi leke tedavilerine PRP eklemek tedaviyi hızlandırır ve kalıcı sonuç alınmasını sağlar.

Yukarı