Nurşah Tokgöz Beauty Center Kalıcı Kaş Kontürü

Kalıcı makyaj veya mikropigmantasyon nedir?

Mikropigmentasyon, kalıcı makyaj veya kontur makyaj, iğne-yardımı ile pigment boyaların cilt altına yerleştirilmesidir. Kaş yapısına uyumlu, kıl şeklinde pigmentasyondur. Kıl tekniği ile ana kaş rengi kopyalanarak boşluk ve seyrek olan kısımlar, kıl tekniği ile yoğunlaştırılır. Böylece kaşların muntazam bir görünmesi sağlanır. Düşük olan kaşların uç kısmı kıl tekniği uygulaması ile kaldırılabilir ve yüzdeki hüzünlü ifade, yerini daha canlı ve estetik bir görünüme bırakır. Eksik olan tüm kaş, kıl tekniği ile doğal görünümde yapılandırılabilir.

Mükemmel sonuç almak için uygulama yaptırmak isteyen okuyuculara önerileriniz nelerdir?

Uygulama günü dinlenmiş ve stressiz olmalılar. Uygulamadan 1 gün önce kahve, alkol alımını sonlandırsınlar. Ayrıca uygulamadan 1 gün önce ve uygulama günü kanı sulandırabilecek ağrı kesici, örneğin aspirin almamalılar. Uygulama gününden 1–2 gün önce solaryuma girmeyi kesinler, dudak bölgesine uygulamada, uygulatıcının herpes (uçuk) öyküsü var ise (doktora danışarak) uygulama gününden önce uçuk önleyici ilaç alınmalıdır.

Kalıcı makyajın kullanım süresi uzatılabilir mi?

Pigmentler kalıcıdır ama daima belli bir süre sonra solarlar ve rötuşa ihtiyaç gösterirler. Hem güneş ışığı, hem de düzenli ışık renklerine maruz kalmak ya da solaryum seansları, cildin fazla kuru olması, bazı uyuşturucular ve sigara kalıcılığı olumsuz yönde etkileyen faktörlerdir. Ayrıca alfa- hidroksi, retin-a ve glikolik asit, kalıcı makyaj uygulanan bölgelerden uzak tutulması gereken maddelerdir (sadece uygulama yapılan bölgeler). Aksi halde etki azalabileceğinden belli sürelerde ekstra bakım gerekebilir. Göz kapaklarına güneş korumalı krem kullanmak, eye-liner uygulanmış gözlerde güneş gözlüğü takmak da kalıcı makyajın ömrünü uzatır. Son olarak da dudaklara koruyucu sürmek gibi bazı önlemler pigmentasyonun kalıcılığını artırabilir.

Yukarı