Nurşah Tokgöz Beauty Center Micropigmentasyon

Mikropigmentasyon Yöntemi Hangi Alanlarda Kullanılır?

Ameliyat sonrasında dikiş izleri,yanık kamufle edilmesinde, vitiligo izlerinin kamuflesinde, göğüs ameliyatı sonrasında göğüs bası çiziminde, kemoterapi, alopesi, saç kıran gibi bölgesel saç ve kaş dökülmelerinin kamuflesinde kalıcı makyaj uygulaması tedavi edici olarak kullanılmaktadır. Kalıcı dudak makyajı nasıl yapılır diyenler için estetik yöntemi ile mümkün olduğunu belirtmeliyiz. Dudak kontörü olarak bilinen lipliner, göz kapağı kontörü eyeliner, kaş çizimi gibi estetik sorunlara da çözüm sağlamaktadır. Kalıcı makyaj estetik işlemleri öncesinde uygulama yapılacak kişilerin alerjik yapıları bilinmelidir. Kirpik ve göz çevresine lazer atışları yapılamayacağı için operasyon öncesi düşünme süresi uzun tutulmalıdır. 3 ile 5 sene arasında kalıcı makyaj uygulamaları geçerliliğini korumaktadır.

Uygulama Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar?

Uygulam alanları 2 gün boyunca yıkanmamalıdır. Bir haftalık süre boyunca sauna, hamam, havuz gibi alanlardan uzak kalınmalıdır. Uygulama alanı direkt olarak güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. Kabuklanmalar da kalıcı makyaj sonrasında meydana çıkmaktadır. Koparılmaması gerekmektedir. Mikropigmentasyon yöntemi nedir diyenler için son yıllarda oldukça popüler olduğunu söylemeliyiz. Kalıcı makyaj uygulamasında hafif derecede ağrı ve acı meydana gelmektedir. Lokal anestezi ya da anestezik kremler altında uygulama yapılabilmektedir. Tedavi sonrasında uygulama alanında kızarıklıklar, sonrasında ise hafif yara görünümü, bir hafta süreyle kabuklanma hali devam etmektedir.

Kurtarıcı Mikropigmentasyon İşlemleri?

Yarık dudak problemi olanlara, dudak sınırı belli olmayanlara, dolgun ve canlı renkte dudaklara sahip olmak isteyen kişilere, sık uçuk çıkıp dudak çevresinde renk pigmenti kaybı olan kişilere de kalıcı makyaj uygulaması yapılmaktadır. Meme alınması sonucunda meme ucunun renklendirilmesi işlemi de yapılabilmektedir. Kalıcı makyaj fiyatları sanılanın aksine oldukça uygundur.

Yukarı