Nurşah Tokgöz Beauty Center Manikür ve Pedikür

Manikür Nedir?

Manikür, temelde kişinin el tırnaklarının ve ellerinin bakımını amaçlayan bir güzellik ve bakım uygulamasıdır. Manikür uygulamasında ana amaç kişinin el tırnaklarının düzgün ve temiz bir görünüme kavuşturulması, rahatsızlık veren fazla tırnak etlerinin alınması ve ellerin yumuşaklığını kazanmasıdır. Uygulama, ayrıca el bakımı için özel üretilmiş peeling ve kremler ile desteklenmektedir. Sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşmuş ve rahatlamış eller kişiye hem fiziksel hem de psikolojik açıdan olumlu etki etmektedir. İstenildiği takdirde, oje kullanımı ile tırnaklar renklendirilmekte ve hatta farklı renkte ojelerin kullanımıyla bakımı sağlanmış tırnaklar üzerinde çeşitli görsel tasarımlar yapılmaktadır. Manikür uygulamalarında gittikçe popüler hale gelen bir akım ile tırnak süsleme setleri yardımıyla el tırnakları üzerinde gerçekleştirilen çeşitli şekillerde, desenlerde ve renklerde tasarımlar gerek özel günlerde gerek gündelik kullanımda oldukça büyük talep görmektedir.

Manikür Nasıl Yapılır?

Kişinin el tırnakları isteğe göre küt veya yuvarlak şekilde törpülenmektedir. Eller yumuşaması için ılık suda bekletilmektedir. Bu aşamada, istenildiği takdirde ılık su içerisinde peeling (ölü hücrelerden arındırma) etkisine ve besleyici özelliğe sahip içerikler kullanılabilmektedir. Derisi yumuşayan eller üzerinde işleme başlanmakta ve el tırnakları kenarlarında biriken fazla etler pens ile kesilmektedir Tüm el tırnakları etlerden arındırıldıktan sonra eller krem ile nemlendirilmektedir. Tercihe göre el tırnakları oje ile renklendirilmekte veya özel tasarımlar ile süslenmektedir. Manikür seansı ortalama 1 saat sürmektedir.

Pedikür Nedir?

Pedikür uygulaması manikür uygulamasının ellere odaklı temel amacının ayaklar için uygulanmasını ifade eden, kişinin ayak tırnaklarının ve ayaklarının bakımını amaçlayan bir güzellik ve bakım uygulamasıdır. Pedikür uygulamasında ana amaç kişinin ayak tırnaklarının düzgün ve temiz bir görünüme kavuşturulması, rahatsızlık veren fazla tırnak etlerinin alınması ve ayakların yumuşaklığını kazanmasıdır. Uygulama, ayrıca ayak bakımı için özel üretilmiş peeling ve kremler ile desteklenmektedir. Sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşmuş ve rahatlamış ayaklar kişiye hem fiziksel hem de psikolojik açıdan olumlu etki etmektedir. İstenildiği takdirde, oje kullanımı ile tırnaklar renklendirilmekte ve hatta farklı renkte ojelerin kullanımıyla bakımı sağlanmış tırnaklar üzerinde çeşitli görsel tasarımlar yapılmaktadır. Manikür uygulamalarında da gittikçe popüler hale gelen akıma benzer şekilde, pedikür uygulamalarında da süsleme setleri yardımıyla ayak tırnakları üzerinde gerçekleştirilen özel tasarımlar gerek özel günlerde gerek gündelik kullanımda oldukça büyük talep görmektedir.

Pedikür Nedir?

Kişinin ayak tırnakları isteğe göre küt veya yuvarlak şekilde törpülenmektedir. Ayaklar yumuşaması için ılık suda bekletilmektedir. Bu aşamada, istenildiği takdirde ılık su içerisinde peeling (ölü hücrelerden arındırma) etkisine ve besleyici özelliğe sahip içerikler kullanılabilmektedir. Derisi yumuşayan ayaklar üzerinde işleme başlanmakta ve ayak tırnakları kenarlarında biriken fazla etler pens ile kesilmektedir Vücudun ağırlığını taşıyan ayaklarda nasır oluşumu ve taban derisinde sertleşme görülebilmekte olduğu için ponza taşı ile ayak altı törpülenerek kişinin ayak derisi rahatlatılmaktadır. Tüm ayak tırnakları etlerden arındırıldıktan ve ayak tabanına bakım yapıldıktan sonra ayaklar krem ile nemlendirilmektedir. Tercihe göre ayak tırnakları oje ile renklendirilmekte veya özel tasarımlar ile süslenmektedir. Pedikür seansı ortalama 1 saat sürmektedir.

Yukarı