Nurşah Tokgöz Beauty Center Kalıcı Oje

Kalıcı Oje Tırnak Nedir?

Eğer sık sık tırnaklarındaki ojeleri değiştirenlerden değilseniz ve genel olarak uzun sürelerle hep aynı renkleri kullanıyorsanız, ojelerinizin dökülmesi, sıyrılması ve sürekli olarak onları yeni baştan sürmek sizi de oldukça rahatsız ediyor olmalı. Tırnaklarımızın güzelliğinin tüm bir elimizin görünümünü değiştirebildiğini dikkate alırsanız, oje konusunun pek de hafife alınmaması gerektiğini farkedebilirsiniz. Kalıcı oje uygulamasında, UV tekniği ile yapılan kurutma sayesinde oje sürülür sürülmez hemen kurumaktadır ve böylece sıkıcı bekleme süreci de ortadan kalkmaktadır. Tabii ki bu uygulamanın bazı negatif yönleri de mevcut. Bunlardan ilki, kendinizin uygulayamaması ve tercih edeceğiniz bir kuaför ya da güzellik merkezinde uygulanmasının gerekliliği. Zira kurutma ve sürme işlemleri için gereken malzemeler bu dükkanlarda bulunmaktadır.

Kalıcı Oje Nasıl Çıkartılır?

Bu uygulama kuaförlerde ve güzellik salonlarında, averaj 30 dakika gibi kısa bir sürede yapılmakta ve 14 gün süresince bozulmadan kullanabilmektedir. Kalıcı oje uygulamasında herhangi bir kimyasal kullanılmaz iken, işlemin kalıcılığı UV, mor ve ötesi gibi ışınlar aracılığı ile sağlanmaktadır. Kalıcı ojeler, diğer ojeler gibi kendiliğinden kuruyabilme özelliğine sahip değillerdir. Bu sebeple de bu ojelerin kurutulması için UV ışınına sahip olan özel kurutma makineleri kullanılmaktadır. Bu ojeleri tercih ederken, zehir içeriği bulunmayan CND oje türleri tercih edilmelidir. Kalıcı ojelerin çıkartılması istendiğinde ise kişiler çıkarma işlemlerini de kendileri yapmamaktadır. Bu işlem için de kuaför ya da bu konuda yeterli bilgi ve deneyime sahip olan güzellik uzmanlarına gidilmesi gerekmektedir.

Kalıcı Oje Ne Kadar Dayanır?

Birçok oje üreten kozmetik firması, ojelerinin her vakit en dayanıklısı bulunduğunu iddia eder ve her seferinde bir ümit icra ettiğimiz denemeler çoğu vakit neticesiz kalır. Herhangi bir sebepten ötürü sürekli olarak ojesini yenilemek durumunda kalan kadınlar için, kalıcı oje gibi etkili olan uygulamalar son derece önemli olabilmektedir. Böylelikle kadınlar, bu gibi uygulamaları adeta bir kurtarıcı olarak da görmeye devam etmektedir. Zira kalıcı oje makinesi yardımıyla, iki hafta süresince yine tırnaklarınıza oje sürmeniz gerekmiyor ve buna ayıracağınız vakti de arzu ettiğiniz benzer biçimde kullanabiliyorsunuz. Ek olarak devamlı olarak oje almak veya aynı rengi bulmak gibi sorunlarla da uğraşmıyorsunuz.

Yukarı