Nurşah Tokgöz Beauty Center Kalıcı Kaş Kontürü

Kalıcı Kaş Kontürü?

Günümüzün teknikleriyle oldukça gelişen Mikroblading 3D kıl tekniği ile uygulanan kaş kontürü kişinin kendi kaşından ayırt edilemeyecek bir görüntü ortaya çıkarıyor. Ortalama yarım saatte uygulanan bu teknikle ağrısız bir şekilde gür ve kalın kaşlara sahip olabilirsiniz. Mikroblading 3D kıl uygulaması bir seansta yapılabilen bir işlemdir. Ancak uygulamanın 1 ay sonrasında yeniden uzmana gidip kontrol ettirmekte fayda vardır.

Mikroblading 3D Kaş kontürü Nasıl Yapılır?

Öncelikle kişinin yüz hatlarını bozmaması için uygulama öncesinde kişiye en uygun kaş profili çizilir ve bu çerçevede mikroblading kaş uygulaması yapılır. Belirlenen kaş bölgesi içine ince bir kalem ve içinde bir iğne yardımıyla kontur işlenir. Bu işlem bir kalem ve boya ile uygulanan manuel bir işlemdir ve makine ile yapılan işlemlerle karıştırmamakta fayda vardır. Oldukça kısa süren ve ağrısız bir işlemdir. Ağrı eşiği çok düşük olan kişilerde, gerekirse uygulama öncesinde kaş bölgesine acıyı ve hissi engellemek amaçlı anestezik etkisi olan kremler sürülür. Bu etkili ve güvenli yöntemle, kaşında simetri sorunu olan veya kaşları daha gür gözüksün isteyen herkese bu teknikten yararlanabilir.

Mikroblading 3D Kaş Kontürü Uygulaması Kalıcı mıdır?

Birçok kişinin ilk sorduğu şey, bu yöntemle kalıcı güzel bir kaşa sahip olabilir miyiz sorusudur. Kişinin cilt yapısına göre değişmekle birlikte Mikroblading 3D kaş kontürünün 1 yıl ile 2 yıl arasında kalıcılığı söz konusudur. Bu sürenin ardından tekrar yaptırmak ya da oluşan deformasyonları gidermek gerekebilir. Microblading uygulaması bir kez yapıldıktan sonra ömür boyu kalıcı değildir. Microblading uygulaması zamanla kaybolabilen ve yenilenebilen bir uygulamadır.

Mikroblading 3D Kaş Kontürü Uygulaması Sonrasında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bu yöntem uygulandıktan sonra yaklaşık bir hafta boyunca bu alanı sudan korumak gerekiyor. Bu sayede dokuda oluşabilecek enfeksiyonlar engellenebilir ve boyanın kalıcılık süresi daha uzun olur. Özellikle uygulama sonrasındaki ilk bir hafta içinde güneşe pek çıkmayın. Bu sayede rengin kalıcılığı sağlanır. Boyanın ciltte emilimi ve rengin oturması için uygulama sonrası verilen bakım kremi ile uygulama sonrası 1 Hafta bakım yapmak gerekiyor. Bakım için verilen krem günde 3 kez kaş bölgesine sürülerek kuruması önlenmiş olur. Krem kullanılmayıp kuruma meydana gelirse, boyalar kuruyacak ve uygulama yapılan kaş bölgesi kabuk bağlayacaktır. Kabuk ile birlikte boya kalkar, kontür işlemi başarısız olur. Bu nedenle kaş kontürü işlemi sonrası bakım çok önemlidir.

Yukarı