Nurşah Tokgöz Beauty Center Kalıcı Eyeliner

Kalıcı Makyaj Nedir?

Mikro pigmentasyon yani kalıcı makyaj son zamanlarda kadınların yoğun bir şekilde yaptırdıkları estetik uygulamalardan bir tanesidir. Uygulama sırasında kullanılan renk pigmentleri ciltte uygun yerlere özel enjektörler aracılığıyla zerk edilir. Uygulama sırasında kullanılan renk pigmentleri cildin en üst tabakasına değil bir alt tabakasına yani dermis olarak adlandırılan cildin ikinci katmanına enjekte edilir. Bu estetik uygulamanın adı her ne kadar kalıcı makyajsa da yapılan uygulamanın kalıcılığı bir ömür boyu değildir. Bu uygulamada kalıcılık süresi birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu faktörlerden birkaç tanesi uygulamayı yaptıran kişinin cilt yapısı, uygulama sırasında cildin altına enjekte edilen renk pigmentlerinin kalitesi, uygulamayı yapan kişinin profesyonel olmasıdır. Kadınlar daha çok yüzlerindeki kusurları yada asimetrik görüntüyü gidermek ve güzelleşmek için kalıcı makyaj uygulaması yaptırırlar. Peki kalıcı makyaj uygulamasının avantajları nelerdir? Kalıcı makyaj uygulamasını özellikle her gün düzenli olarak makyaj yapan, makyaj yapmadan dışarı çıkmayan kadınlar yaptırırlar. Makyaj yapmayı beceremeyen yada elleri titrediğinden dolayı güzel makyaj yapamayan kadınlar ve yüzlerindeki asimetriklik yada kusurlu görüntüden rahatsız olan kadınlar için eşi benzeri bulunmayan bir estetik uygulamadır kalıcı makyaj uygulaması. Bunun yanı sıra yoğun iş temposundan dolayı makyaj yapmaya vakit bulamayan fakat bakımlı görünmek isteyen kadınlar ve günün her saati makyajlı ve güzel görünmek isteyen kadınlar için kalıcı makyaj uygulaması büyük avantaj sağlar.

Kalıcı makyaj uygulaması hakkında merak edilenler?

Kalıcı makyaj uygulaması yüz bölgesinde kaşlar, dudak kenarları ve göz kenarlarına yapılan bir estetik uygulamadır. Göz konturü uygulaması özellikle kozmetik ürünlere karşı alerjisi olanlar, elleri titrediğinden dolayı düzgün makyaj yapamayanlar, kirpiklerinin daha gür görünmesini isteyenler, gözlerinin daha anlamlı ve daha net görünmesini isteyenler, gözleri düşük yapıya sahip olup bundan rahatsız olanlar yada gözlerinin küçük olmasından şikayetçi olanlar tarafından çok sık tercih edilen bir uygulamadır. Kalıcı göz konturu uygulaması üç farklı şekilde yaptırılabilir. Kadınlar ya sadece gözlerinin altına ya gözlerinin yalnızca üstüne ya da gözlerinin hem altına hem de üstüne kalıcı göz konturü uygulamasını yaptırabilirler. Kalıcı makyaj uygulaması çeşitleri arasında en kısa sürede yapılanı kalıcı eyeliner uygulamasıdır ve bu uygulama yaklaşık olarak yarım satte yapılır. Özellikle cilt hassasiyeti olan kişilere uygulamaya başlamadan önce anestezik etkili kremler sürülerek bu bölgelerin uyuşması ve uygulama süresi boyunca kadınların daha konforlu ve daha rahat olması sağlanır. Krem sürüldükten sonra yaklaşık olarak 15-20 dakika beklenir ve daha sonra kalıcı makyaj uygulamasına başlanır. Kalıcı göz makyajı uygulamasında en çok dikkat edilmesi gereken nokta göz yapısına uygun bir çizim yapılmasıdır. Kalıcı makyaj uygulaması sayesinde küçük olan gözler daha büyük gösterilebilir yada bunun tam tersi büyük olan gözlerin daha küçük görünmesi sağlanabilir. Bunun yanı sıra kalıcı göz makyajı uygulaması sayesinde ayrık olan gözler birbirine daha yakın gösterilebileceği gibi bitişik gözlerin birbirinden daha uzak görünmesi sağlanabilir.

Kalıcı makyaj uygulamasında dikkat edilmesi gerekenler

Çoğu insan tarafından yanlış bilinen bir bilgi de kalıcı makyaj ve dövme uygulamasının aynı olduğudur. Dövme ve kalıcı makyaj uygulaması aynı değildir. Fakat ikisinin bir ortak özelliği vardır. Bu da ikisinin de cilt üzerinde uzun yıllar bozulmadan, rengini yitirmeden kalmasıdır. Uygulamanın adı kalıcı makyaj olsa da yapılan işlem cilt üzerinde belli bir düre kalır. Bu süre yaklaşık olarak 2-3 senedir. Tabi bu uygulamanın kalıcılığı kişinin cilt yapısına bağlı olarak da, kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu uygulamayı yaptırmak isteyen kadınların bir çoğunun aklına takılan soru uygulamanın güvenilir olup olmadığıdır. Kalıcı makyaj uygulamasına başlanmadan önce gerekirse küçük bir test yapılarak kişinin kullanılacak renk pigmentlerine alerjisinin olup olmadığı öğrenilebilir. Kalıcı makyaj uygulamasını yaptıktan sonra kişinin herhangi bir sağlık sorunu yaşamaması için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Peki nedir bu dikkat edilmesi gereken koşullar; Kalıcı makyaj uygulamasında her müşteride her seansda ayrı, tek kullanımlık ve steril olan iğneler kullanılmalıdır. Uygulama sırasında kullanılacak olan ekipman ve aletlerin gerekli sterilizasyon işleminden geçirilip hijyenik koşullara uygun hale getirilmesi gerekir. Kalıcı makyaj uygulamasını yapacak olan kişinin temiz ve düzenli olması gerekir. Bunların yanı sıra aynı zamanda kalıcı makyaj uygulaması yapılan oda da temiz ve steril olmalıdır. Kalıcı makyaj uygulaması yüz bölgesinde kaşlara, göz kenarlarına ve dudak kenarlarına yapılır. Yüz de bulunan kusurlar yada asimetrik görüntü kalıcı makyaj uygulamasıyla yok edilebilir.

Yukarı