Nurşah Tokgöz Beauty Center Dermaroller

Dermaroller Nedir?

Dermaroller dönen silindir şeklinde bir alettir ve üzerininde küçük iğneler bulunmaktadır. Cildi uayarark küçük mikro delikler açılır ve deri altına verilmek istenen etkili maddeler ve kremlerin daha fazla etki göstermesini sağlayan bir uygulamadır. Dermaroller uygulandığından sonra açılan mikro delikler üzerine ne sürülürse sürülsün cildin alt tabakasına dah kolay ulaşır ve etkisini daha kısa sürede gösterir. Yaşlanan, lekelenen, çatlayan, kırışan, kuruyan hasar gören cilt yüzeyini uyararak onarması için sıklıkla uygulanmaktadır. Dermaroller için seçim yaparken mutlaka iğnenin boyu iyi seçilmelidir. Eğer yüzü bölgesine dermaroller uygulanacaksa iğne boyutu en küçük olanını seçmek ilk başta daha iyi olacaktır.

Dermaroller Ne İşe Yarar?

Dermaroller en çok tercih edildiği bölge yüz bölgesidir. Anti-aging ve akne izleri başta olmak üzere deri çatlakları, göz altı torbaları ve morlukları, cilt lekeleri, yoğun saç kaybı sorunları tercih edilmektedir. Dermaroller yüz, el, ayak, sülulit olan bölgelerde sıklıkla kullanılır. Dermaroller ne işe yarar, dermaroller neye iyi gelir, faydaları ise; Yaşlı ve yıpranmış cildin hücrelerini yeniler, Cildin ihtiyacı olan bütün ürünlerin daha hızlı etki göstermesini sağlar, Ölü hücrelerin atılmasını sağlar cilt daha hızlı yenilenir, Yaşlanma etkilerini yok eder, Deri çatlakalarını yok eder, Selülit oluşumunu önler, Sivilce izlerini ve cilt lekelerini yok etmek için kullanılan kremlerin daha fazla etki göstermesini sağlar. 192 tane küçük mikro iğne sahip dermaroller yüze uygulandığında küçük delikler açarak bu bölgede tahrişe neden olur ve vücut bu bölgeyi onarmak için yeni hücreler gönderir. Eğer dermaroller kullandıktan sonra kullanacağınız kremler, kırşıklık kremleri, cilt lekeleri için kullandığınız kremler daha fazla etki göstererek cilt sorunlarının yok olmasını sağlar.

Dermaroller Nasıl Kullanılır?

Dermarolleri evde uygulayabilirsiniz, ama canınız çok tatlı ise ilk uygulamada biraz zorlanabilirsiniz. Uygulama sıklığında aşırıya kaçmamak gereklidir. Cilde iğneler batırılarak yapılmaktadır. Amaç cildi uyarmak ve yenilenme süresini hızlandırmak. Derin çıkarlar ve cilt lekelerini yok etmek için kullanacaksanız tavsiyem bunu bir klinikte yapmanız. Nasıl bir yerinize iğne batıyorsa aynı tepkiyi alacağınıza emin olabilirsiniz. Acıyı azaltmak için uyuşturucu kremleri tercih edebilirsiniz. Anestol pomad yada emla krem sürdükten yarım saat sonra uygularsanız bölge uyuştuğundan acı dahada azalır yada uygulanacak bölgeye buz koymak diğer yöntemler arasındadır. Yüzünüze kullanacağınız dermaroller ilk etapta 0,2 mm ile 0,5 mm arasında olmalıdır. Büyük iğneler yüzde ciddi acıya neden olur. Eğer bu uygulamayı evde yapıyorsanız kesinlikle uygulana bölgede kanama olacaktır ama iğne ucundan daha küçük kanamalar.. Yanınızda batikon bulundurmanızı tavsiye ederim. Baskı yapmadan cilt yüzeyinde gezdirmek masaj yapmaktan ileri gitmeyeceği için baskı yaparak iğnelerin cilde batması gerekmektedir. Eğer kendiniz yapamıyorsanız evde bulunana bir yakınınızdan yardım alabilirsiniz. Tüm dünyada uygulana bir yöntemdir. Dermaroller yaptırmak ,sterseniz aynı işlem için ödeyeceğiniz para çok yüksek bunu bilmeniz gerekli. Dermaroller yapmadan önce cilt mutlaka iyice temizlenmelidir. Binlerce delik açacağı için iyi temizlik çok önemlidir. Bastırmadan silindiri sağa, sola, yukarı aşağı gezdirin. Kızarma olması normal ama çok kanama olursa yanlış yaptığınızı göstergesidir.Uygulamadan sonra kesinlikle batikon ile cildinizi temizilemeyi unutmayın.

Dermaroller Nerede Kullanılır?

Dermaroller en çok yüz bölgesinde kullanılmasına karşın çatlak olan bölgelerde, selilüt olan bölgelerde, boyun, kol, dekolte ve ellerde kullanılmaktadır. Dermaroller genelde 30 dakika kadar sürer. Dermaroller genelde kür olarak uygulanır. Her kür 1 yada 2 haftalık seanslarla uygulanır. Seanslar genelde 8 ile 10 seans kadar sürer. En çok uygulanan seans şekli ise hafta 1 seans aylık 4 seans 2 ayda ise 15 günde 1 seans yani ayda 2 seans diğer aylarda ise ayda 1 seans uygulanır. Cildin durumu değerlendirilerek aylık seans sayısı 6 kadar çıkarılabilir.

Yukarı